Letošní ročník Jízdy historický aut, motocyklů a traktorů se konal za nepříznivého počasí. Sice nespadla ani kapka vody, ale celý den bylo zataženo a byla taková zima, že valná část návštěvníků opět oblékla zimní bundy. Nicméně návštěvníků se objevilo celkem dost. Během dopoledne projíždělo Libní několik historických automobilů a motocyklů. Z automobilů se jednalo převážně o vozy Škoda. Ale objevil se i jeden Dodge s nezaměnitelným zvukem osmiválce. Z motocyklů se jednalo hlavně o značku Jawa různého stáří a různého výkonu. K vidění byly i dva motocykly Ogar, jeden předválečný a druhý poválečný.

O půl dvanácté začala jízda traktorů podél rybníka. Jako každý rok tuto jízdu zahájil pan Fejfar na Svobodě DK 10 s připojenou oračkou. Na ní měl ódu na hnojení. Postupně byly předvedeny všechny traktory, některé více historické, některé méně. Popravdě se nejednalo jenom o traktory, ale i o další stroje. Poslední traktor měl číslo 84. Kolonou projeli čtyři traktory značky Svoboda. Po jízdě traktorů následovalo vystoupení tanečnic, které předvedly několik country tanců. Odpoledne bylo možné navštívit muzeum pana Fejfara, které bylo otevřeno pro veřejnost.

V jednu hodinu odpoledne začalo setkání členů Svoboda traktor klubu v místní restauraci. Tentokrát se zúčastnil i jeden z vnuků majitele továrny Svoboda motor v Kosmonosích a přinesl na ukázku spousty historických materiálů. Zdá se, že klub čekají velké změny.

J. Vrána

Fotky z akce jsou ZDE