V sobotu 20. 7. 2013 se konal již tradiční sraz historických automobilů, motocyklů a strojů pořádaný Okrašlovacím spolkem Klánovice. Také letos byl součástí tohoto krásného srazu i sraz Svoboda Traktor Klubu. Počasí letos vyšlo, a to se projevilo na účasti jak veteránů tak návštěvníků. Během dopoledne se točna před hotelem Smolík a jeho zahrada zaplnily veterány. A bylo se na co dívat.

Mezi automobily zde bylo jako obvykle hodně zajímavých kousků, za zmínění stojí jedna z prvních Praga Piccolo, Tatry 11, Aerovky, většina vyráběných modifikací Tater 57, Jawa Minor nebo limuzína Alfa Romeo. Z motocyklů se zde objevil například čtyřválcový Indian, moped Eska, Dněpry, vojenský Harley Davidson, replika motocyklu Čechie a samozřejmě velké množství Kývaček, Péráků a dalších motocyklů, které jsou nedílnou součástí každého srazu veteránů. Zajímavostí byla také americká vojenská technika nebo nákladní automobil IFA H6. Letos bylo k vidění také dost traktorů – Zetor 25A, Fordson Super Dexta, pětilitrový Lanz Bulldog, Ursus C 45, jednoosý malotraktor Rapid a samozřejmě nemohly chybět ani Svobody, konkrétně dva zástupci DK 12 a jedna DK 15 – všechny našich členů, za což jim velmi děkuji.

Po dvanácté hodině jsme se přesunuli do restaurace Kollmanka, kde jsme si dali buřty na pivu a zahájili naši jubilejní desátou schůzi. Celý sraz Svoboda Traktor Klubu opět probíhal v přátelské atmosféře formou volné diskuse. Jako bonus celou schůzi prolínaly hudební vložky Pepy Horvátha ze Šlapeta a Jirky Císaře.

Děkuji všem členům a přátelům, kteří došli, dojeli, případně s sebou dovezli nějaký stroj za úžasnou atmosféru a těším se na další setkání na konci dubna 2014 v Libni.

Fotky z akce jsou ZDE

2