Vážení kolegové,
život plyne, věci se dějí, bohužel i ty pro Evropany tragické, nešťastná a velice smutné. Je škoda, že si často povzdechneme „dobře už bylo“. Tak trochu si někdy říkám: Ti naši dědové obdivuhodně vzkřísili a vybudovali tu naši první republiku v hospodářsky vyspělou zemi za dvacet roků, po válce, chudobě, nemocech. Doufejme, že bude budoucnost naše a našich blízkých v dohledné době opět lidštější a veselejší, věřím, že ano. 
Ale přenesme se ještě o dvě staletí zpět, kdy 22. března L.P. 1882 se ve Dvorech u Nymburka narodil na tamním panském dvoře Thurn – Taxisů, Václav Svoboda. Ano počítáte dobře, je tomu 140 roků. To byla doba: století páry, počátky technického pokroku, elektrifikace a v tomto technickém zrodu na přelomu století po té dospívá náš jubilant.
Dovolte mi tedy, Vás pozvat na skromné (jinak by si to oslavenec ani nepřál), vzpomínkové setkání v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha na letišti v Mladé Boleslavi.
Program:  SOBOTA  26. března 2022
                  12,00 – 12.30 h.  Příjezd
                  13,00 h. Společný oběd rodiny a členů Svoboda Traktor Klubu
                  14,00 h. Zahájení veřejné výstavy
                  15,30 h. Ukončení setkání
Vážení kolegové, toto setkání je jaksi volné, event. bez traktorů i vzhledem k tomu, že zde kromě pojezdu na letišti nebudou žádné jízdy městem, pouze statické vystavení před muzeem. Kdo chcete přijet s traktorem, prosím oznamte mi to některým z Vás se ještě ozvu.
Vážení těším se na shledanou, jménem svým a rodiny V. Svobody,  s úctou  Josef  Petr