V sobotu 23. 7. 2011 proběhl již tradiční sraz historických automobilů a motocyklů pořádaný Okrašlovacím spolkem Klánovice. Součástí tohoto srazu byl i osmý sraz Svoboda Traktor Klubu. Ač se podle počasí z předchozích dní zdálo, že bude dodržena „tradice“ a sobota proprší – počasí nám tentokrát přálo. Krásné počasí přilákalo jak mnoho veteránistů, tak i mnoho návštěvníků. A bylo na co koukat. Z motocyklů stojí za zmínku například čtyřválec Indián, NSU a vojenský Harley Davidson. Opomenout nemůžeme ani celou „letku“ českých skútrů ČZ 175 lidově nazývané Prase. Z aut bylo k vidění například několik Felicií, Aerovek, Tatrovek, ale třeba i vzorně zrenovované Aero 150 nebo již tradičně několik vojenských Willisů. Unikátem byl i Multicar M21 a zajímavé německé dusadlo (patent z r. 1936), které se těšilo velkému zájmu kolemjdoucích. Letos se sjelo i více traktorů než v minulých letech. Ursus C45, Svoboda 22, Svoboda 10, Zetory 25, Porsche, Fendt a samozřejmě obvyklá sestava dvou Svobod 12, Škody 30, Deutze, Fordsona a Fergusona.

Akce začala před desátou hodinou, následovala výstava a prohlídka veteránů před hotelem Smolík. Před dvanáctou hodinou se traktoristé přesunuli do garáže p. Císaře, kde se konal vlastní sraz Svoboda Traktor Klubu a byl podávaný i výtečný guláš. Mnoho organizačních klubových záležitostí na programu nebylo, takže se sraz odehrával na všeobecné diskusní vlně s přátelskou atmosférou. Před patnáctou hodinou začaly být traktory postupně nakládány na vozíky a náklaďáky, čímž byl sraz Svoboda Traktor Klubu ukončen.

Děkuji všem členům i přátelům, že se i letos objevili a strávili myslím příjemný den ve společnosti nádherných strojů a stejně nadšených lidí pro ně. Zvláštní poděkování patří všem, kteří přijeli i se svými traktory a rozšířili tak řady traktoristů na klánovickém srazu.

Další oficiální sraz se bude konat již tradičně 1. 5. 2012 v Libni a Libři u Prahy. Mezitím se ale bude konat mnoho dalších podobných akcí, na které budeme upozorňovat na titulní stránce.

 

Fotky z akce jsou ZDE