Tradiční, již 6. ročník jízdy historických traktorů, automobilů a motocyklů v obcích Libeň a Libeř se letos nekonal první májový den, ale již v sobotu, 28. 4. 2012.

Po ranním seřazení traktorů v Libni následoval přesun do Libře, kde byly traktory vystaveny do deseti hodin, kdy následoval opět přesun do Libně. Mezitím se v Libni po hodinových intervalech vystřídala jízda a výstava historických motocyklů a automobilů.

V 11:30 se uskutečnila jízda historických traktorů Libní a jejich následná výstava až do 15 hodin.

V letošním roce bylo opět na co koukat, pěkně zrenovovaných traktorů přibývá, a jako každoročně se i letos objevily zajímavé kousky, stojící za zmínění. Velmi zajímavým kouskem byl francouzský traktor Latil s pohonem všech kol a oběmi řiditelnými nápravami, pozornost budil i německý dopravní traktor Hanomag R 40, Fendt Farmer, který si zahrál ve filmu 2 Bobule a neméně zajímavým kouskem byl i raritní, pásový, Zetor Super P československé výroby. Co se automobilů týče, několik krásných vozidel na sraz přivezl i český Jaguar klub, jednalo se o Jaguary typu E. Velmi zajímavou „raritou“ byl i oranžový Trabant 601 Combi „na klíček“, který pobavil nejednoho návštěvníka.

Počasí letos bylo ukázkové, již od brzkého rána vše naznačovalo tomu, že se bude jednat o vydařenou akci, což všichni zúčastnění mohou potvrdit. Celkem se na akci letos sjelo 83 traktorů, 76 automobilů a 119 motocyklů.

Ve 13 hodin se v sále místního kulturního domu konal již tradiční sraz Svoboda Traktor Klubu. Sešli jsme se opět v obvyklém počtu, což ale vůbec nebránilo tomu, abychom se dobře pobavili. Cca ve 14 hodin jsme udělali tradiční skupinové foto, čímž jsme sraz zakončili.

Děkuji všem zúčastněným na srazu, především pak těm, kteří přijeli i s traktory, pokud jste si všimli, Svoboďáků je v Libni rok od roku více 🙂

Fotky z akce jsou ZDE