Další ročník tradičního srazu historických automobilů a motocyklů proběhl v sobotu 21. 7. 2012. Od rána se postupně sjížděli veteráni. Během dopoledne se celé parkoviště před hotelem Smolík zaplnilo veterány. Tentokrát se celé dopoledne až do startu závodu obešlo bez deště. Jako již v minulých ročnících se zde objevili tatrovky, aerovky, škodovky, jawy a mnoho dalších veteránů, jak domácí výroby, tak i zahraniční. Mnohé z nich naleštěné a nablýskané, jiné v původní stavu. Mezi asi nejzajímavější kousky patřil Whippet Overland a Austin Seven. Nemalý zájem byl i o nákladáček Multicar M21, který nemá volant a netypicky se řídí nohama. Traktorů se letos bohužel moc nesešlo. Všeho všudy zde byl pouze Fend, Ford, Fegruson, Škoda 30 a Svoboda DK12. Jako reprezentace Svoboda Traktor Klubu je toto osazení velmi slabé. Ale i přesto se na srazu podařilo získat nového člena do klubu, který je majitelem dvou traktorů Svoboda před renovací.

O půl jedné vyrazili traktory směrem restaurace Kolmanka v Újezdu nad lesy, kde se každoročně koná schůze Svoboda Traktor Klubu. Jako každý rok před zahájením nesměl chybět výborný gulášek. Bohužel letos jsme se poprvé museli obejít bez hlavního předsedy a zakladatele klubu. Celé setkání proběhlo v přátelském duchu a převážně formou volné diskuse. Je vidět, že členové klubu jsou zkušení renovátoři a je to jedinečná příležitost, jak se dostat k cenným informacím. Schůze byla ukončena o půl třetí, kdy se pomalu členové začali rozcházel a ubírat k domovům. Aby nás nezklamalo tradiční počasí, tak ke konci schůze začalo pršet.

Poděkování patří všem členům klubu a jeho přátelům, kteří si udělali v sobotu volný čas a zúčastnili se jak srazu, tak i klubové schůze.

J. Vrána

 

Fotky z akce jsou ZDE (od rodiny Císařovy)

Fotky z akce jsou ZDE (od J. Vrány)