V sobotu 18. července se konal již 4. sraz Svoboda Traktor Klubu. Tak jako minulý rok jsme využili srazu historických automobilů a motocyklů, který pořádá tamní Okrašlovací spolek.

Z rána celkem vydatně pršelo, ale během dopoledne se počasí umoudřilo a jen mírně mrholilo. Po příjezdu (tentokrát již tří) traktorů Svoboda se členové seskupili k traktorům a vedli mezi sebou družný hovor, hlavně o originálnosti vzhledu a jistých odlišnostech jednotlivých traktorů jednoho typu. V této přátelské atmosféře jsme se bavili až do dvanácté hodiny, kdy jsme se vydali (společně s osádkami traktorů Škoda 30, Ferguson a Deutz) do restaurace Kollmanka v Újezdu nad Lesy, kde jsme poobědvali vynikající guláš a zahájili schůzi. Po ukončení schůze následovalo tradiční společné focení, to ovšem probíhalo již za vydatného deště.

Poděkování patří pánům Císaři a Egidimu, kteří přijeli nejen s traktory, ale i s přívěsy, na kterých odvezli nemotorizovanou část členů a přátel Svoboda Traktor Klubu.

Myslím, že sraz se i přes nepřízeň počasí vydařil, doufám, že se v takovém počtu a s dobrou náladou budeme setkávat i nadále.

 

Fotky z akce jsou ZDE