Dne 1. 5. 2009 se pořádal již třetí ročník setkání historických traktorů (nově také motocyklů a autoveteránů) v Libni a Libři u Prahy. Součástí tohoto srazu, který pořádá pan Fejfar byl, v odpoledních hodinách, i 3. sraz Svoboda Traktor Klubu. Po celý den svítilo příjemně slunce (i když to předešlý večer vypadalo, že zmokneme). Návštěvníci si se zájmem prohlíželi vystavované stroje, které jejich majitelé nepřestávali opěvovat. A není se čemu divit,některé stroje byly opravdu nádherné, a určitě neudělaly svým majitelům ostudu.

Ráno po sedmé hodině se začaly sjíždět traktory v Libni, kde dostaly přidělené číslo, a kolem osmé se začaly po skupinkách přesouvat do Libře. V Libři byly traktory vystaveny do půl jedenácté, poté se přesunuly opět do Libně. Mezitím se v Libni konala přehlídka historických motocyklů. Nablýskanými motorkami se kochali jak mladší návštěvníci akce, tak i ti starší, kteří mnohdy uronili při vzpomínkách drobnou slzičku. Po odjezdu motorek přišly na řadu historické automobily. Těch nebylo tolik, ale i tak se bylo na co dívat. Od starých Tatrovek, přes Gaza až po ukázkovou Škodu Garde, která se, ať chceme nebo ne, taky stala veteránem. V půl dvanácté nastal zlatý hřeb dne, a to průjezd a výstava historických traktorů v Libni. Jmenovat traktory, které byly vystavené je zbytečné, neboť je všechny můžete vidět ve Fotogalerii.

Něco před druhou hodinou odpolední začala schůze členů Svoboda Traktor Klubu v 1. patře místního kulturního domu.

Děkuji všem členům, kteří se zúčastnili našeho setkání, hlavně bych chtěl poděkovat pánům Soukupovi a Císařovi, kteří s sebou přivezli i své Svobody DK 12. Ale největší poděkování si zaslouží pan Fejfar, který nám umožnil naše setkání uspořádat, a sám projevil zájem o členství v našem klubu.

Akce se celkem zúčastnilo 61 jezdců na traktorech, 28 motocyklů a 20 autoveteránů a přes 3200 návštěvníků.

 

Fotky z akce jsou ZDE