Zdravím vás po letním období počátkem září , kdy se již tradičně 28. 9. na sv. Václava setkáváme  v místě zrodu vašich Svobodovek – v Kosmonosech a Mladé Boleslavi. Letošní setkání Svoboda Traktor Klubu je o to významnější, kdy vzpomeneme 140 let od narození Václava Svobody opětovně výstavou před jeho domem v Husově ulici.
V měsíci březnu, měsíci jeho narození, jsme si s některými členy Klubu připomněly první technické kroky mladého absolventa průmyslové školy směřující k úspěšnému sestrojení leteckého motoru. I to byl důvod konání vzpomínkového setkání v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha – strůjce prvního letadla v Českých zemích v roce 1912, spolupracovníka a známého V. Svobody, kdy společně působili ve fa Laurin a Klement. Vzájemný zájem o letectví a známost obou techniků bylo rovněž důvodem červnového pozvání na letecký den v Mladé Boleslavi a čestný doprovod dvou Svobodovek při rolování a vzletu historické repliky letadla Metoděje Vlacha.
Tedy opět bychom se sjeli na parkoviště před bývalou továrnou Václava Svobody v Kosmonosech v 8,oo  hodV 8,15 hod. odjezd z Kosmonos do Mladé Boleslavi – doprovod Policie. Eventuální nutné informace ještě včas doplním.
Rovněž Vás chci požádat o potvrzení Vaší účasti a zaslání celkových km do Kosmonos a zpět a to z důvodu nutné přípravy proplacení Vaších cest. nákladů – pohonných hmot.
Těším se na opětovné setkání s vámi,
jménem rodiny V. Svobody, s úctou Josef Petr