V sobotu 24. 7. 2010 se konal, u příležitosti srazu historických automobilů a motocyklů pořádaný Okrášlovacím spolkem Klánovice, další sraz Svoboda Traktor Klubu.

Tak jako minulý rok, tak i letos nevyšlo počasí. Dopoledne dost vydatně pršelo, sice kolem jedenácté hodiny pršet přestalo, ale určitě počasí mělo vliv na účast veteránů na této akci. Letos byly na srazu bohužel jen dva traktory, pana Císaře, a na sraz k restauraci Kollmanka přijel i pan Egidy. Z traktorů na srazu nebyly přítomné pouze Svobody 12, ale i Deutz, Fordson, Ferguson a Hanomag našich přátel. Mezi zajímavosti na srazu patřily, z motocyklů dvě motokola, Stadion S 23 a dieselový motocykl Enfield Diesel. Z automobilů jsme měli možnost vidět odtahovku Barkas s naloženou závodní Lancií, Saab dobově upravený pro závody do vrchu (detaily dle předpisů FIVA) a velmi málo viděný Suzuki LJ 80 (předchůdce Samurajů).

Kolem dvanácté hodiny se členové a přátelé Svoboda Traktor Klubu přesunuli do nedaleké restaurace Kollmanka, kde bylo připraveno pohoštění v podobě guláše. Po obědě jsme vedli schůzi v družné atmosféře až do 14. hodiny, kdy se členové začali rozjíždět do svých domovů. Doufám, že nelitovali.

Děkuji všem členům a přátelům, kteří i v tomto nepříjemném počasí přijeli na náš sraz.

 

Fotky z akce jsou ZDE