V sobotu 1. 5. 2010 se v obcích Libeň a Libeř konal pátý ročník Srazu historických traktorů, automobilů a motocyklů, pořádaný p. Fejfarem. Jak se již stalo tradicí, součástí této akce byl i sraz Svoboda Traktor Klubu.

Ráno jely traktory z Libně do Libře, kde byly cca 2 hodiny vystavené na návsi. Sjely se jak traktory československé výroby, tak i výroby zahraniční. Stojí za to zmínit například prototyp Zetoru 2045 pana Laštůvky, vzorně zrestaurované Zetory 15, 25N, 2011, Škodu 30 a ze zahraničních například Holder A 12, Steyr 180 nebo Mc Cormick. Největším historickým exemplářem byla Tatra 147 dumper, která budila zaslouženou pozornost a obdiv návštěvníků. Mezitím, co stály traktory v Libři, v Libni se konalá jízda motocyklů a automobilů. Z důvodu špatného počasí – vyčasilo se až k poledni – byla účast automobilů a motocyklů slabší než v minulých letech. V 11:30 se konal slavnostní průjezd traktorů Libní a jejich výstava podél hlavní cesty a v přilehlých dvorech.

Sraz Svoboda Traktor Klubu začal ve 13 hodin v prvním patře místního kulturního domu. Sešlo se nás tam sice jenom deset, ale o to lepší byla atmosféra při společné debatě. Další sraz Svoboda Traktor Klubu se bude konat 23. 7. v Klánovicích u Prahy – více informací bude v čas zveřejněno. Děkuji také členům, kteří přijeli se svými traktory. Letos se sjelo 76 traktorů, 29 automobilů a 84 motocyklů.

 

Fotky z akce jsou ZDE